Корисна інформація

Силікатна цегла – це надійний, екологічний і порівняно недорогий матеріал, який оптимально підходить для будівництва в наших кліматичних умовах.
У виробництві силікатної цегли використовують екологічно чисті складові: вапно, пісок, воду. Завдяки відмінним характеристикам: міцності, точності розмірів, привабливому вигляду, невеликій вартості, простоті використання цегла є одним з доступних будівельних матеріалів. Термін експлуатації довготривалий, тому будівлі, складені із силікатної цегли експлуатуються десятиріччями.

Силікатна цегла порівняно з керамічною має ряд переваг:

  • менша теплопровідність – стіни з цегли силікатної можуть бути більш тонкими, зберігаючи при цьому високі теплоізоляційні характеристики. А якщо при будівництві використовується не повнотіла, а пустотіла силікатна цегла, це ще й зменшує тиск на фундамент, роблячи стіни «легкими» , але міцними;
  • висока структурна міцність і несуча здатність – цегляна кладка може без додаткових зміцнювальних заходів витримувати навантаження від плит перекриття і стропальних систем;
  • абсолютна екологічність і стійкість до біовпливів – після хімічної реакції пісок і вапно інертні в біологічному сенсі. Питома ефективна активність природних радіонуклідів у силікатної цегли нижче, ніж в керамічної;
  • легко поєднується з усіма видами додаткової обробки – облицюванням лицьовою цеглою, штукатуркою, обробкою сайдингом і різного роду декоративно-захисними панелями.
  • кращі звукоізоляційні характеристики

 

Силікатна цегла оптимально використовується  при кладці несущих стін, різних перегородок та облицювання будівель. Для кладки лицьових стін використовується одинарна і потовщена (полуторна) біла і кольорова цегла. Потовщена цегла дозволяє прискорити час кладки.

На даний час знайдені стійкі пігменти і розроблені способи об’ємного фарбування цегли в різноманітні кольори (коричневий, рожевий, жовтий, сірий, зелений, помаранчевий, червоний). Таке фарбування забезпечує його абсолютну колірну надійність: дрібні щербини і навіть відколи, яких неможливо уникнути при зведенні стіни, не псують зовнішнього вигляду будівлі.
Розроблено спосіб одержання цегли колотої, призначеної для формування «обличчя» стіни. Навіть конструктивно непоказний фасад, споруджений з кольорової і фактурної цегли, стає виразним.
За 125 років використання силікатна цегла зарекомендувала себе з кращого боку і довела свої якісні характеристики. Досі старі, добрі «сталінки», побудовані в післявоєнні роки, хоч трохи і посіріли від пилу та автомобільної кіптяви, але міцно стоять на вулицях міст України, формуючи обличчя наших міст.